The Godfather

The Godfather 2

Game info

Galerie

Download

The Godfather

Game info

Galerie

Download

Ostatní

Facebook Vokr.com

Pozůstalost autora Kmotra vyhrává soudní spor

Paramount nařídil vyplatit rodině Maria Puza podíl z výnosů z her od Electronic Arts na motivy filmů inspirovaných Puzovými romány.

Podle analytické společnosti NPD Group bylo v USA prodáno kolem 1,28 milionů kopií Kmotra (na všechny platformy) a hra tak od svého vydání v roce 2006 vydělala téměř 50 milionů dolarů. Týden po odložení Kmotra II na pozdější období roku tak byla velká část hrubého výnosu z prodeje původní hry přisouzena rodině Maria Puza, autora románů Kmotr.

Podle informací ze zpravodajské agentury AFP podal minulé léto Antony Puzo jménem pozůstalosti svého otce (který zemřel v roce 1999) žalobu, jejímž předmětem je 1 milion dolarů. Proces byl uzavřen vyplacením blíže nespecifikované finanční částky žalující straně. Obžalovanou stranou nebyla ani tak EA, jako spíše filmová studia Paramount Pictures, která v roce 1972 distribuovala filmovou adaptaci Puzova románu vydaného v roce 1969. Puzo starší se spolupodílel na scénáři prvního filmového Kmotra, který vyhrál cenu filmové akademie za nejlepší snímek, stejně tak jako na jeho dvou pokračováních, z nichž ten první také dosáhl na nejvyšší oscarové ocenění.

Ve své žalobě Puzo mladší tvrdil, že Paramount porušil dohodu z roku 1992, která přikazovala Paramountu rozdělit se s autorem a jeho dědici o výnosy z audiovizuálních produktů tematicky jakkoliv spojených s Kmotrem. Paramount v roce 2005 poskytl licenci značky Kmotr (Godfather) EA, která již vyvinula dobře hodnocenou hru sama. "Považujeme to za velice nešťastnou událost," sdělil agentuře AFP právní zástupce Puzovy pozůstalosti Bert Fields.. "Dotklo se to jednoho z nejoceňovanějších filmů všech dob." Puzova pozůstalost nebyla jedinou stranou, která byla hrou Kmotr rozhněvána. Režisér filmové trilogie, filmař a vinař Francis Ford Coppola, hlasitě projevoval svůj nesouhlas po ohlášení hry v roce 2005. Přesto však neměla EA potíže najmout si několik herců účinkujících ve filmu, včetně Roberta Duvalla a Jamese Caana, kteří propůjčili své hlasy herním postavám. EA také natočila několik nahrávek Marlona Branda před smrtí, avšak kvůli zkreslení ze zvuku dýchací trubice přistoupila EA k opětovnému záznamu dialogů s imitátorem.

Zdroj: GameSpot.com | Překlad: Morrison

Anketa

Co říkáte na nový design webu?
Pěkný
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů863/21%
Lepší než předchozí
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů351/9%
Nevím, minulý jsem neviděl
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů2470/60%
Nepovedl se
Grafická míra hlasůGrafická míra hlasů427/10%
Hlasů celkem: 4111

E-Shop

The Godfather II / Kmotr 2
Kupujte na X-Zone za 499 Kč

The Godfather
Kupujte na X-Zone za 249 Kč

Odkazy

Statistika

Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD, design by Beli.